9 svarbiausi dantų priežiūros patarimai

Valymas dantų šepetėliu – daugiau negu tik valymas!

Valant dantis šepetėliu skatinamas seilių išsiskyrimas burnos ertmėje. Seilėse esantys mineralai, o ypač kalcis, regeneruoja danties paviršių. Sąveikaudami su natrio fluoridu ir kitomis medžiagomis esančiomis dantų pastoje, šie mineralai maždaug per 3 minutes suformuoja apsauginį sluoksnį danties paviršiuje. Tokiu būdu, danties emalis yra remineralizuojamas ir saugomas nuo pvz. rūgščių poveikio.

Toks apsauginis sluoksnis danties paviršiuje turi būti suformuojamas du kartus per dieną, valant dantis šepetėliu.

Mūsų rekomendacija:
Išvalius dantis šepetėliu, neskalaukite burnos ertmės vandeniu. Esančią dantų pastą tiesiog išspjaukite.

Daug, dar nereiškia gerai!

Dantų apnaša yra visiškai natūralus reiškinys. Pavyzdžiui, jau po kelių minučių, dantų higienistui atlikus profesionalų dantų valymą, jūsų dantų ir dantų šaknų paviršius pasidengia biologine plėvele – apnašu, o tai gali sukelti tokias ligas, kaip dantų ėduonis ir periodontitas.

Tam, kad būtų išvengta šių ligų, dantys privalo būti valomi du kartus per dieną.

Ryte ir vakare:
Atliekamas nuodugnus, ne trumpesnis kaip 3 min., dantų valymas, stengiantis kaip galima maksimaliai pašalinti susidariusią biologinę plėvelę.

Mūsų rekomendacijos:
Papildomai valyti dantis dienos metu nėra būtina, nes tai gali pažeisti dantų emalį.

Tinkamai parinktas dantų šepetėlis / dantų valymo malonumas!

Visose amžiaus grupėse, geriausi ir efektyviausi dantų valymo rezultatai pasiekiami, naudojant mechaninius (elektrinius) dantų šepetėlius. Nėra svarbu, koks mechaninio dantų šepetėlio veikimo principas, svarbu tik tai, kad šepetėlio galvutės šereliai judėtų kaip galima greičiau.

Dantų šepetėlio galvutė turi būti tinkamo dydžio, o ne per didelė. Dantų šepetėlis privalo būti keičiamas ne rečiau kaip kas 3 mėnesius.

Mūsų rekomendacija:
Valyti dantis mechaniniu (elektriniu) dantų šepetėliu yra geriau nei paprastu rankiniu.

Tarpdančiai

Siekiant išsaugoti sveikas dantenas, rekomenduojame naudoti tarpdančių siūlus. Odontologai Jums mielai patars ir padės išsirinkti tinkamiausią.

Vyresnio amžiaus žmonėms, pasireiškus dantenų recesijai, periodontitui, rekomenduojame naudoti tinkamo dydžio tarpdančių šepetėlį.

Mūsų rekomendacija:
Dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlį naudoti 1 kartą per dieną.

Tinkama dantų pasta

Pažangios dantų pastos sudėtyje turi būti natrio fluorido. Taip pat, ji turi išsiskirti švelniu danties paviršiaus valymo efektu. Vaikams iki 6 metų amžiaus skirtoje dantų pastoje turi būti 500 ppm natrio fluorido. Vaikams nuo 6 metų amžiaus, paaugliams ir suaugusiesiems skirtoje dantų pastoje turi būti 1500 ppm natrio fluorido.

Inovatyvių dantų pastų sudėtyje taip pat būna skystojo dantų emalio (medicininio hidroksilapatito). Šis labai aktyvus mineralas valant dantis nusėda ant dantų paviršiaus, juos švelniai balina, gydo nedidelius dantų defektus, užveria poras ir mažina jų jautrumą, saugo nuo ėduonies bei periodontito.

Mūsų rekomendacija:
Daugelis odontologų rekomenduoja: valyti dantis dantų pasta, kurios sudėtyje yra skystojo dantų emalio ir natrio fluorido. Visi ,,ApaCare“ dantų priežiūros produktai savo sudėtyje turi skystąjį dantų emalį ir yra rekomenduojami dėl rūpestingai parinktų ir suderintų sudedamųjų dalių. Be to, ,,ApaCare“ dantų priežiūros priemonėse nėra SLS ir parabenų.

Dantų poliravimo pasta naudojimui namuose!

Žmonės, kurių dantys linkę greitai keisti spalvą ar ant kurių dantų greitai formuojasi dantų akmenys, 1-2 kartus per savaitę, vietoje švelnios dantų pastos, turėtų naudoti dantų poliravimo pastą. Tai leis namuose nuolat palaikyti odontologo kabinete atlikto dantų valymo rezultatą.

Mūsų rekomendacija:
1-2 kartus per savaitę vietoje švelnios dantų pastos naudoti dantų poliravimo pastą ,,ApaCare Polish“.

Emalio atkūrimas/balinimas po dantų valymo

Specialūs dantų geliai, kaip pavyzdžiui „ApaCare & Repair“, yra koncentruoti ir sudėtyje turi medicininio hidroksilapatito (skystojo dantų emalio). Jie yra skirti apsaugai nuo dantų jautrumo. Tokie geliai taip pat saugo nuo bakterijų bei apnašų. Geriausi rezultatai pasiekiami, jei gelis yra naudojamas ant švaraus dantų paviršiaus iš karto po dantų valymo dantų pasta su natrio fluoridu.

Mūsų rekomendacija:
„ApaCare & Repair“ gelį naudoti vakare iškarto išvalius dantis. Gelį užtepkite ant dantų paviršiaus dantų šepetėliu ar pirštu. „ApaCare & Repair“ gelį palikite per naktį. Užtepus neskalaukite.

Kas turėtų naudoti burnos skalavimo balzamą?

Burnos skalavimo skystis dažnai yra papildoma burnos higienos priemonė, kuria nereiktų piktnaudžiauti.

Burnos skalavimo skysčiai sudėtyje turi turėti antibakterinių sudėtinių medžiagų, jog būtų mažinamos galimybės susidaryti dantų apnašui (biologinei plėvelei) bei slopinamos patogenines bakterijas.

Kitos sudėtinės medžiagos, kaip antai skystasis emalis, gali padėti mažinti dantų jautrumą.

Mūsų rekomendacija:
„ApaCare Liquid“ dantų ir burnos balzamu skalaukite burną du kartus per dieną maždaug po 30 sekundžių. Stenkitės skalauti dienos metu ir ne po dantų valymo.

Profesionalus dantų valymas!

Odontologas ar burnos higienos specialistas turėtų reguliariai atlikti profesionalų Jūsų dantų valymą, t.y. pašalinti dantų akmenis, sutvarkyti dantų paviršių, taip pat jį nupoliruoti.

Svarbu: profesionalus dantų valymas ir profilaktika gali tik papildyti nuolatinę ir nepertraukiamą dantų priežiūrą namuose, tačiau negali visiškai jos atstoti.

Mūsų rekomendacija:
Pasidomėkite apie pagrįstą poreikį ir dažnumą lankytis pas odontologą ir burnos higienos specialistą. Paprastai profesionaliai dantys valomi vieną – du kartus per metus.